Vidējās grupas dārzeņu un augļu kopsavilkums. Nodarbības par runas attīstību vidējā grupā kopsavilkums par tēmu “Dārzeņi. "Dārzeņi burkā"

Mērķis:

  • Stiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem un augļiem
  • Iemācīties atpazīt dārzeņus pēc taustes; veidojiet stāstu, izmantojot atsauces attēlus
  • Noskaidrojiet savu izpratni par dārzeņu un augļu ieguvumiem cilvēku veselībai
  • Veicināt cieņu pret dabu
  • Attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību.

Demonstrācijas materiāls: dārzeņu un augļu attēli, manekeni, "brīnišķīga soma" , grozs.

Izdales materiāls: aploksnes ar diviem attēliem, kuros attēlots dārzenis un auglis (sadalīts).

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, pie mums ieradās viesis un kurš, mēs tagad mēģināsim viņu uzminēt, izmantojot mīklu. (noslēpums):

Viņš dzīvo meža biezoknī,
Tiek uzskatīts, ka viņam ir salds zobs.
Vasarā viņš ēd avenes, medu,
Ziema joprojām sūc ķepu.

Var skaļi rēkt
Un viņa vārds ir... (lācis..)

Pedagogs: - Labi darīts, puiši. Šī ir mazā Mishutka no pasakas "Trīs lāči" . Un atstāja jums grozu.

Skolotājs ienes grozu un aicina bērnus uzminēt, kas tajā atrodas (puzles):

* Tas ir dūres lielumā
Ir sarkana puse.
Pieskarieties tai - gludi
Un, ja iekost, tas ir salds (ābols)

*Tas izskatās pēc apelsīna
Rupjš un sulīgs.
Ir viens trūkums -
Tas ir ļoti skābs. (citrons)

* Tas izskatās kā sarkana bumbiņa
Vienkārši nesteidzieties ar galopu.
Tas satur C vitamīnu -
Šis ir nobriedis... (apelsīns)

* Bokseri par viņu zina visu
Ar viņu viņi attīsta savu triecienu.
Lai gan viņa ir neveikla
Bet tas izskatās pēc augļa. (bumbieris)

* Dārza dobē augošas eglītes
Viņu adatas neduras.
Gudri paslēpts zemē
Viņu mugurkauls... (burkāns)

* Vasarā dzīvoja siltumnīcā
Sadraudzējās ar karsto sauli.
Tajā ir jautrība un entuziasms
Šis ir sarkans... (tomāts)

* Ģimenes dzīvo pazemē
Laistiet tos no lejkannas.
Un Poļina un Antoška
Sauksim tevi rakt... (kartupeļi)

* Uzaugu pazemē
Tas kļuva apaļš un bordo.
Dārza gulta lietū samirkusi
Un viņa nokļuva mūsu borščā... (bietes)

Bērnu atbildes.

Skolotāja vērš bērnu uzmanību uz to, ka dārzeņi un augļi pirms ēšanas ir jānomazgā.

Spēle "Brīnišķīga soma" - bērni pēc taustes atpazīst dārzeņus un augļus.

Fizminutka

Kādu vakaru dārzā bērni staigā pa apli, sadevušies rokās.
Rāceņi, bietes, redīsi, sīpoli. Centrā šoferis sēž uz pleciem, aizsietām acīm.
Mēs nolēmām spēlēt paslēpes
Bet vispirms mēs nostājāmies aplī.

Viņi veica aprēķinus turpat un tad: viņi apstājas un apgriež vadītāju.
Viens divi trīs četri pieci.
Labāk paslēpies, paslēpies dziļāk.
Nu ej paskaties. Viņi pieskrien, pieguļ, un šoferis viņus meklē.

Darbs ar izdales materiāliem:

(griezti attēli, kuros attēloti dārzeņi)

Bērniem jāsavāc bilde, jānosauc, kas uzzīmēts, kur aug, kādā krāsā.

Bērnu atbildes.

Pedagogs: - Puiši, mēs visus šos dārzeņus izmantojam ne tikai uzturā, bet arī ārstēšanā.

Nodarbības noslēgumā bērni tiek aicināti nogaršot augļus. (ar aizsietām acīm) un noteikt, kāda veida auglis tas ir.

Sastādīja un vadīja MADOU TsRR pirmās kvalifikācijas kategorijas skolotājs - bērnudārzs Nr.31 Medvezhy Ozera ciematā, Ščelkovskas pašvaldības rajonā M.O. Moisejeva Natālija Mihailovna.

Kopsavilkums par tiešajām izglītības aktivitātēm vidējā grupā. Izglītības joma "Komunikācija". Tēma: “Rudens. Dārzeņi un augļi". Izglītības jomu integrācija: “Komunikācija”, “Izziņa”, “Veselība”.
Programmas saturs: nostiprināt bērnu zināšanas par rudens zīmēm, nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem un augļiem, iemācīt atpazīt augļus pēc taustes; attīstīt runu, uzmanību, atmiņu.
Aprīkojums: augļu manekeni, kartiņas, dārzeņu ilustrācijas, kaste, molberts, ilustrācija “Rudens”.
GCD saturs.
Bērni stāv uz paklāja. Skolotājs piedāvā noklausīties dzejoli.
Vējš paceļ taciņas
Un virpuļo zelta lapas
Kas notika dabā, puiši?
Pastāsti man, es nesaprotu.
– Tieši tā, ir rudens. Un šodien mēs ar jums runāsim par rudeni.
Saruna par gada laiku.
-Puiši, sakiet pēc kādām pazīmēm varam noteikt, ka ir pienācis rudens? Kas dabā notiek rudenī?
Bērnu atbildes:
-Ārā līst.
- Kļuva auksti.
- Pūš auksts vējš.
- Lapas kļūst dzeltenas un nokrīt.
-Rudenī lapas ir daudzkrāsainas.
-Saule spīd, bet nesilda.
-Putni lido uz siltākajiem reģioniem.
-Dzīvnieki gatavojas ziemai.
-Cilvēki gatavo dārzeņus un augļus ziemai.
Pedagogs:
-Labi, puiši, jūs uzskaitījāt daudzas rudens pazīmes.
– Sakiet, bērni, kādus rudens mēnešus jūs zināt? Atcerēsimies un nosauksim katru mēnesi. (Bērnu atbildes, atkārtojiet visi kopā: septembris, oktobris, novembris).
Fiziskās audzināšanas minūte.
Mēs esam rudens lapas
Mēs sēžam uz zariem.
Pūta vējš un viņi lidoja.
Mēs lidojām, mēs lidojām
Un viņi klusi apsēdās zemē.
Pēc fiziskās audzināšanas bērni sēž uz krēsliem puslokā uz paklāja.
– Tagad uzmanīgi paskatieties uz molbertu. Par rudeni gribu pastāstīt ar bildēm: “Rudens ir pienācis. Saule silda mazāk. Debesis klāj mākoņi. Līst. Cilvēki staigā zem lietussargiem. Koki ir kaili. Lapas kļuva dzeltenas un nokrita. Gājputni lidojuši uz dienvidiem. Dārzā un augļu dārzos nogatavojusies raža.” (Skolotājs savu stāstu papildina ar ilustrācijām)
– Tagad pastāstiet par rudeni. (Bērni pie molberta stāsta par rudeni).
Pirkstu vingrošana.
Pie mums ciemos ir atnācis rudens
Un viņa atnesa dāvanas
Smaržīgi āboli (pa vienam saliec pirkstus)
Zelta rāceņi,
Podvēdera cukini
Un saldie burkāni.
- Puiši, paskatieties, kāda man ir skaista kastīte. Kas tavuprāt tajā ir? (Bērnu izteikumi).
Skolotājs uzaicina vairākus bērnus pie galda. Bērni pārmaiņus aptausta, kas atrodas kastītē (ābols, bumbieris, citrons, mandarīns, banāns), nosaucot, ja var, bet neņemot ārā.
Skolotājs ieliek roku kastē un saka, ka viņš izņem apaļu, sārtu, saldu, gludu lietu.
- Kas tas ir? (Ābols)
– Garš, dzeltens, mīksts, salds, pirms ēšanas jānomizo. - Kas tas ir? (Banāns)
– Apaļi, oranži, nedaudz skābeni, pirms lietošanas nomizoti un sadalīti šķēlēs.
- Kas tas ir? (mandarīns)
– Apaļš, dzeltens, ļoti skābs, pirms lietošanas nomizo. Kas tas ir? (Citrons)
– Dzeltens, salds, gluds, izskatās pēc spuldzītes. - Kas tas ir? (Bumbieris)
– Kā to nosaukt vienā vārdā? (Augļi).
- Kur aug augļi? (Uz kokiem dārzā).
Pedagogs: Tagad es jums pateikšu mīklas, un jūs mēģināt tās uzminēt.
- Sēžu cietumā
Sarkanā jaunava,
Un bize ir uz ielas. (burkāns)
- Pirms mēs to ēdām,
Visiem bija laiks raudāt. (sīpols)
- Es augu dārzā,
Un kad es nobriedu,
Viņi no manis gatavo tomātu,
Viņi to ieliek kāpostu zupā un ēd to tāpat. (Tomāts)
- Nav logu, nav durvju,
Telpa ir pilna ar cilvēkiem. (Gurķis)
Skolotāja uzslavē bērnus par pareizajām atbildēm un parāda dārzeņu attēlus, kurus bērni nosauca.
– Kas redzams attēlos? Nosauciet to vienā vārdā. (Dārzeņi). Kādus citus dārzeņus jūs zināt?
- Kur aug dārzeņi? (dārza gultā)
- Kā jūs varat izmantot dārzeņus? (Vārīt zupu, boršču, kāpostu zupu, cept, gatavot salātus, sulas)
– Kas jādara ar dārzeņiem un augļiem pirms to lietošanas? (Mazgāt)
Didaktiskā spēle "Nekļūdies". (Divi grozi. Vienā grozā savāc augļus, otrā – dārzeņus).
Nodarbības kopsavilkums:
- Puiši, vai jums patika nodarbība?
Skolotājs apkopo stundā apgūto materiālu. Paldies bērniem par labo darbu klasē.

  • Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums. Tēma: Stepes mīklas
  • Integrētas izglītības aktivitātes konspekts izglītības jomās “Izziņa”, “Socializācija” sagatavošanas grupā “Valsts, kurā dzīvojam”
  • Alfira Aftakhova
    GCD izziņai vidējā grupā “Augļi”

    GCD kopsavilkums in vidējā grupa par tēmu:

    « Augļi»

    Izglītības integrācija reģionos: « Izziņa» (holistiska pasaules attēla veidošana, "Mākslinieciskā jaunrade", "Komunikācija", "socializācija".

    Bērnu aktivitāšu veidi: izglītība un pētniecība, produktīvs, rotaļīgs, komunikabls.

    Skolotāja darbības mērķi: iepazīstināt ar augļu nosaukumiem, iemācies aprakstīt augļiem, attīstīt loģisko domāšanu, attīstīt nepieciešamību kaut ko radīt savām rokām; nostiprināt zināšanas par ziediem; audzināt neatkarību, vēlmi sagādāt raksturam prieku.

    Plānotie integrējošo īpašību attīstības rezultāti pirmsskolas vecuma bērns: prot uzturēt sarunu, pauž savu viedokli, atbild uz skolotāja jautājumiem, aktīvi un draudzīgi sadarbojas ar skolotāju un vienaudžiem, risinot spēles un kognitīvie uzdevumi, interesējas par bērnu vizuālo mākslu.

    Materiāli un aprīkojums: dārzeņu manekeni un augļus, divi šķīvji, grozs, vēstule; šķīvji ar sasmalcinātiem gabaliņiem augļus, dakšas (visiem bērniem); kolektīvā kompozīcijas pamatā ir 2 vatmana papīra loksnes ar ābeles un bumbieres attēlu bez augļiem, dzeltenas un sarkanas salvetes; ābolu un bumbieru raksti (pēc bērnu skaita); līme, salvetes; projektors, ekrāns.

    Priekšdarbs: attēlu skatīšana augļi un dārzeņi; spēles "Brīnišķīga soma", "Piezvani man laipni", "Liek grozos"; uzraudzība augļu koki dārzā.

    1. Organizatoriskais moments

    Bērni stāv aplī vai brīvā formācijā. Pie durvīm klauvē. Ienāk pieaugušais un saka, ka pastnieks ir atvedis sūtījumu no Dunno mūsu bērniem grupas.

    IN: Puiši, jūs vēlaties zināt, no kura pakete ir. (Paciņā ir grozs un vēstule.)Šeit ir vēstule, lasīsim! (lasa vēstuli)

    “Dārgie puiši, šodien ir mana dzimšanas diena! Gribu tevi iepriecināt un sūtu dāvanas - groziņu ar augļiem. Palīdzi savai veselībai!”

    V.: Puiši, paskatīsimies, ko augļiem mums atsūtīja Dunno. (Skolotājs atver grozu, un tur ir dārzeņi). Kas tas ir, augļi vai nē?

    Bērni: Nē, tie ir dārzeņi.

    J: Kādi dārzeņi ir grozā?

    Bērni: dārzeņu saraksts.

    V.: Nezinu, ka kļūdījās, viņš nezina, kas tas ir augļiem. Ko darīt?

    Bērni: palīdzi Dunno, māci.

    V.: Uzaicināsim Dunno un pastāstīsim, kas tur ir augļiem.

    Parādās nezinis.

    V.: Sveiks, Nezin, tu esi visu sajaucis. Jūs mums sūtījāt dārzeņus, nevis augļiem. Vai vēlaties uzzināt visu par augļiem?

    N.: Protams.

    V.: Mēs ar puišiem tev to paskaidrosim. Tagad mēs spēlēsim spēli "Dārzeņi un augļiem» lai jūs varētu iemācīties tās atšķirt.

    2. Spēle "Dārzeņi un augļiem»

    Uz galda (uz paplātes) meli augļi un dārzeņi. Tie ir jāsadala divās plāksnēs.

    V.: Ieliksim vienā šķīvī augļiem, bet otrā - dārzeņi. (Bērni iziet pa vienam un noliek to uz pareizā šķīvja).

    V.: Nu, nezin, mūsu puiši tev palīdzēja. Nejauciet dārzeņus ar augļiem.

    N.: Mans draugs Znayka man atsūtīja uzdevumus, un es nezinu, kā pareizi atbildēt. Varbūt tu to vari?

    V.: Puiši, mēģināsim?

    3. Spēle "Kas ir papildus" (Slaidi Nr. 1-3)

    J: Puiši, paskatieties uz bildēm un sakiet, kura prece ir papildus? Kāpēc?

    4. Spēle "Kas ir kur" (Slaidi Nr. 4-6)

    J: Puiši, sakiet man, kur ir banāns?

    Bērni: Zem ābola, virs bumbiera.

    J: Kur ir ananāss?

    Bērni: zem banāna, virs citrona.

    J: Kur ir granātābols?

    Bērni: Zem ābola, virs apelsīna.

    5. Vingrošana acīm

    Viens divi trīs četri pieci,

    Mūsu priekšā ir bumbieris,

    Sulīgs, bet neēdams.

    Kreisajā pusē, uz galda - citrons -

    Augļu kungs Barons,

    Labajā pusē ir ābols grozā.

    Tas tika nopirkts veikalā

    Nu, zemāk ir apelsīns,

    Viens guļ uz grīdas.

    (Bērni skatās uz priekšu.

    Bērni skatās pa kreisi.

    Bērni skatās pa labi.

    Bērni skatās uz leju.)

    6. Didaktiskā spēle "Uzmini, kura augļus»

    V.: Puiši, bet Dunno nevar atcerēties vārdus augļus, palīdzēsim viņam.

    Liels, apaļš, sarkans, salds, sulīgs – tas ir... (ābols).

    Liels, oranžs, apaļš, sulīgs – tas ir... (apelsīns) Un. utt.

    Mēģināsim kopā aprakstīt banānu. Nosauciet tā formu, krāsu, garšu.

    Bērni: Liels, dzeltens, garš - tas ir (banāns).

    7. Spēle "Kāda sula?" Kāda veida ievārījums?

    N.: Man ir liela raža augļi un es nezinu ko ar viņiem darīt.

    V.: Puiši, varbūt jūs zināt, cik ilgi jūs varat ietaupīt augļiem?

    No kā var pagatavot augļus?

    Bērni: ievārījums, kompots, augļu dzēriens, pīrāgs, želeja, želeja, sula.

    Labi padarīts.

    Nosauciet sulu no āboliem. Kāds viņš būs? - Ābols. (Slaidi Nr. 7-8)

    Kā ar bumbieru sulu? - Bumbieris.

    Apelsīnu sula? - Apelsīns.

    Ananāsu sula? - Ananāss.

    Un ja jauksim sulu no āboliem, banāniem, aprikozēm, kāda tā būs sula? - Asorti.

    Didaktiskā spēle "Pagaršo to"

    Bērni tiek aicināti nogaršot gabalus ar aizvērtām acīm. augļus un noteikt to nosaukumus augļus.

    Nezinu kļuva skumji.

    V.: Nezinu, kas ar tevi notiek?

    N.: Šodien ir mana dzimšanas diena, bet viņi man neko nedāvināja.

    V.: Puiši, ko mums darīt, kā uzmundrināt Dunno?

    Bērni: Mums jādāvina dāvana.

    J: Ko es varu viņam dot? (bērnu atbildes).

    V.: Iedosim viņam gleznu « Augļu koki» .

    Skolotājas demonstrācija

    Uz galda ir divas vatmana papīra loksnes ar ābeles un bumbieres bez augļiem attēlu.

    Bērni nāk pie galdiem, sarullē bumbiņas no salvetēm un uz veidnēm pielīmē ābolus vai bumbierus. Tad viņi ielīmē savu darbu uz koka.

    Nezinu novērtē darbu.

    Publikācijas par šo tēmu:

    Mērķi: - nostiprināt bērnu zināšanas par augļiem un dārzeņiem; - attīstīt prasmi strādāt ar šķērēm; - turpināt mācīties strādāt komandā.

    Visaptveroša nodarbība par izziņu un māksliniecisko jaunradi vidējā grupā “Dārzeņi” Visaptveroša nodarbība par izziņu un māksliniecisko jaunradi vidusskolas grupā “Dārzeņi” Oksana Nikolaevna Molčanova Pedagogs Oktjabrskas medicīnas izglītības iestādē.

    Kopsavilkums par integrēto mācību stundu “Izziņa” un “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība” vidējā grupā. Programmas saturs: 1. Māciet bērniem aplikācijā attēlot objektus, kas sastāv no vairākām daļām. 2. Iemācīt bērniem sacerēt skaņdarbu.

    Visaptveroša nodarbība par izziņu un māksliniecisko jaunradi vidējā grupā “Augļi” Vidējā grupā visaptverošas nodarbības par izziņu un māksliniecisko jaunradi. Tēma: Augļi. Mērķi. Iemācieties klasificēt augļus un dārzeņus.

    Izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums runas attīstībai vidējā grupā “Augļi” Programmas saturs: -Paplašināt bērnu zināšanas un izpratni par augļiem; -Izraisīt interesi par apkārtējo pasauli, radīt reālistisku realitāti.

    Olga Ņesterova
    GCD izklāsts komunikatīvai attīstībai vidējā grupā: “Mani mīļākie dārzeņi un augļi”

    Izglītības integrācija reģionos:

    Sociālie komunikācijas attīstība.

    Kognitīvs attīstību.

    Runa attīstību.

    Mākslinieciski un estētiski attīstību

    Fiziskā attīstību

    Uzdevumi:

    Sociālie komunikācijas attīstība

    Veicināt draudzīgas attiecības starp bērniem.

    Attīstiet spēju uzmanīgi klausīties biedros, netraucējot.

    Iepazīstināt ar vispārpieņemtiem morāles pamatlikumiem un uzvedības normām.

    Kognitīvs attīstību

    Bagātināt bērnu izpratni par dārzeņi un augļi, par to atšķirībām izskatā un garšā.

    Attīstīt spēju pārbaudīt objektus (dārzeņus) pēc smaržas, taustes, garšas.

    Attīstīt bērnos spēju izvirzīt hipotēzes, pieņēmumus, salīdzināt, vispārināt un izdarīt secinājumus.

    Runa attīstību

    Aktivizējiet bērnu vārdu krājumu, attīstiet spēju atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem par dārzeņi un augļi.

    Veiciniet vēlmi runāt par savu iecienītākie produkti.

    Attīstīt runas-dzirdes uzmanība, atmiņa (vienkārša dzejoļa iegaumēšana "Mēs dalījāmies ar apelsīnu").

    Mākslinieciski un estētiski attīstību

    Attīstīt radošās spējas, saglabāt vēlmi nodot savus iespaidus zīmēšanā, uzlabot spēju pareizi turēt zīmuli, flomāsteru, marķieri; izvēlieties vajadzīgās krāsas zīmuli, noregulējiet spiedienu.

    Attīstīt bērnu spēju izkrāsot attēlu bez atstarpēm.

    Fiziskā attīstību

    Uzlabot bērnu motoriku, spēju uzturēt pareizu stāju visa veida aktivitātēs, novērst bērnu nogurumu, apmierinot bērna ķermeņa vajadzības pēc fiziskām aktivitātēm. Attīstīt smalko motoriku.

    Metodes un tehnikas:

    Vizuāli: displejs, demonstrācija

    Verbāls: saruna, jautājumi un atbildes.

    Spēles: pārsteiguma brīdis “Saule bērniem!”, spēle "Pagaršo to", spēle “Noteikt ar pieskārienu”.

    Materiāli un aprīkojums.

    Dzeltenā bumba, Klepa zaķa rotaļlieta, bildes dārzeņus, svaigs dārzeņus(burkāni, kāposti, gurķi, tomāti, sīpoli, kartupeļi, svaigi augļiem(ābols, bumbieris, banāns, soma, krāsainie zīmuļi, albumu lapas.

    Pedagogs “Mēs ar jums ļoti gaidījām skaistules ierašanos - pavasari.

    Skatījāmies kā kūst sniegs. Un tā mēs gaidījām siltās dienas.

    Puiši, pie mums ieradās maģisks brīnums -

    Sv.

    Saule nav vienkārša, tas, kurš to paņem rokās, kļūst par vismīlīgāko. Pārbaudīsim!

    (Pārraida

    dzeltenā bumba - saule

    Tiesa, mēs esam kļuvuši paši laipnākie un sirsnīgākie!

    Vai vēlaties apmeklēt burvju zemi?

    Slēgsim ar tevi

    acis un dosimies uz burvju zemi.

    Nu, lūk, mēs esam burvju zemē.

    Puiši, paskatieties, kurš skrien pa taku? (Zaķis Klepa.)

    Sveiki, dārgie puiši, es nolēmu jums atnest cienastu.

    Puiši, vai jums ir mīļākie dārzeņi un augļi?

    (Lūdza jums izvēlēties attēlu ar iecienītākie produkti) .

    Kas jums patīk šajā vai citā produktā?

    Kā tas garšo?

    Kā tas izskatās?

    Kāda krāsa, forma?

    Kā šie produkti ir noderīgi?

    Klepa: "Es patiešām gribu izmēģināt visu, visu, visu!"

    Audzinātāja: “Puiši, kas, jūsuprāt, notiks, ja zaķis izmēģinās visu, visu, visu un daudz?

    Protams, puiši, katram ir jāēd savs ēdiens (cilvēki, dzīvnieki, putni, zivis un ar mēru.

    Pirkstu vingrošana "Dārzs"

    Dārzā ir daudz dobju,

    Ir rāceņi un salāti.

    Šeit ir bietes un zirņi,

    Un kartupeļi vai tas ir slikti?

    Mūsu zaļais dārzs

    Tas mūs pabaros veselu gadu.

    Zaķis Klepa: Spēlēsim ar tevi spēli, mēģināsim noteikt manu dāvanu garšu (dārzeņi un augļi) .

    Skolotājs pieiet pie katra bērna un lūdz aizvērt acis un atvērt muti. (pagatavojot sasmalcināto dārzeņi un augļi, ievieto mazu gabaliņu bērnam mutē, aicina košļāt un pēc garšas uzminēt, ko viņš ēdis).

    Ko tu ēd?

    Vai jums patika produkta garša, ko ēdāt?

    Pareizi, labi darīts, jūs visu uzminējāt, labumi.

    Audzinātāja: Nu, mums ir pienācis laiks atvadīties no sava zaķa un doties atpakaļ uz bērnudārzu. Aizveram acis. Šeit mēs esam dārzā.

    Zīmējums "Mans mīļākie dārzeņi un augļi»

    Atspulgs

    kas tev patika?

    Ko tu atceries?

    Ko jūs vēlētos atkārtot?

    Publikācijas par šo tēmu:

    Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem un augļiem. Mērķi: iemācīt bērniem objektu klasifikāciju par tēmu “dārzeņi un augļi”; uzlabot.

    Izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums runas attīstībai junioru grupā “Dārzeņi un augļi” Maskavas pilsētas valsts budžeta pirmsskolas izglītības iestāde, bērnudārzs uzraudzībai un veselības aprūpei Nr.754 "Saule" Datums:.

    GCD kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādes “Dārzeņi un augļi” vidējā grupā, izmantojot interaktīvu prezentāciju GCD kopsavilkums vidējā grupā “Dārzeņi un augļi” Izglītības joma “Komunikācija”. Mērķis: Nostiprināt bērnu zināšanas par jēdzieniem "dārzeņi".

    Atklātās nodarbības par runas attīstību vecākajā grupā kopsavilkums. Tēma: "Dārzeņi un augļi - veselīgi produkti." Mērķis: saskaņotas runas attīstība bērniem.

    Izziņas darbības kopsavilkums vidējā grupā par tēmu “Dārzeņi un augļi” Vecākā Olga Vladimirovna Mērķi: 1. Mācīt bērniem atšķirt.

    Mērķi: Izglītojoši: precizēt, bagātināt un sistematizēt vārdu krājumu par tēmu “Dārzeņi, augļi”; mācīt grupēt, klasificēt.

    Nodarbības kopsavilkums par leksisko un gramatisko kategoriju izstrādi sagatavošanas grupā ar TNR

    Ludmila Ševko
    Nodarbības piezīmes vidējai grupai “Dārzeņi”

    Mērķis: iemācīt atšķirt dārzeņus, iemācieties vārdam izvēlēties īpašības vārdus dārzeņus.

    Uzdevumi:

    1) Nostipriniet bērnu zināšanas par dārzeņus. kur tie aug, kas tie ir, kāpēc tie audzēti;

    2) Attīstīt bērnu runu, uzmanību, atmiņu un smalko motoriku.

    3) Izaudzināt interesi par audzēšanu dārzeņus, vēlme palīdzēt pieaugušajiem dārzā.

    Aprīkojums: Dunno ilustrācija. grozs, plakani attēli dārzeņus.

    Vārdu krājuma darbs: dārzeņus.

    Nodarbības gaita:

    1. Organizatoriskais moments (rada motivāciju darbībai).

    Skolotājs veicina grupai rotaļlietu Dunno un piesaista tai bērnu uzmanību.

    Audzinātāja. Bērni, paskatieties, kas atnāca pie jums ciemos, pasveicināsim.

    Nezinu: Puiši, vakar devos uz veikalu un nopirku lielu grozu dārzeņus. Tikai šis ir tas, kas nepatikšanas: Es nezinu, kā tos sauc, es nezinu, kā tos ēst. Ko man tagad darīt? (bērni piedāvā palīdzēt). Tu tiešām man visu pastāsti un parādi (bērnu atbildes)

    Skolotājs aicina bērnus un Dunno apsēsties uz krēsliem.

    Audzinātāja: Puiši, kāds tagad ir gada laiks?

    Bērni: Rudens.

    Audzinātāja: Kā tu zināji, ka ir pienācis rudens?

    Bērni: Lapas kļuva dzeltenas un nokrita, cilvēki sāka valkāt siltas drēbes.

    Audzinātāja: Puiši, ko cilvēki dara dārzā?

    Bērni: Savākt dārzeņus.

    Audzinātāja: sakņu dārzā, dārzā tie nogatavojas rudenī dārzeņus. Cilvēki novāc ražu dārzeņus. Puiši, vai jums garšo augļi? (Jā)

    Audzinātāja: Puiši, kādus augļus jūs zināt? (bērnu atbildes)

    Audzinātāja: Bērni, es iesaku jums uzminēt mīklas par dārzeņus.

    Lai gan mani sauc par cukuru,

    Bet es nekļuvu slapjš no lietus,

    Liels, apaļš, pēc garšas salds,

    Vai tu uzzināji, kas es esmu...

    (bietes)

    Es esmu garš un zaļš, es esmu garšīgs, kad sāļš,

    Garšīgi un neapstrādāti. Kas es esmu?

    (Gurķis)

    Pirms mēs to ēdām,

    Visiem bija laiks raudāt.

    (sīpols)

    Simts drēbes - Viss bez stiprinājumiem.

    (Kāposti)

    Šī nebūt nav rotaļlieta - Smaržīgs...

    (Pētersīļi)

    Šajās dzeltenajās piramīdās

    Simtiem garšīgu graudu.

    (Kukurūza)

    Lai gan viņš neredzēja tinti,

    Pēkšņi kļuva violets

    Un spīd ar uzslavām

    Ļoti svarīgs…

    (Baklažāns)

    Tas notiek, bērni, dažādi -

    Dzeltens, zāle un sarkans.

    Dažreiz tas ir karsts, dažreiz tas ir salds,

    Jums jāzina viņa paradumi.

    Un virtuvē - garšvielu galva!

    Vai jūs to uzminējāt? Šis…

    (Pipari)

    Apaļš un gluds

    Iekost, tas ir salds.

    Cieši iestrēdzis

    Dārzā...

    (rāceņi)

    Skaista jaunava

    Sēžot cietumā

    Un bize ir uz ielas.

    (burkāns)

    Kas tas par rikšotāju

    Vai jūs nokritāt uz sāniem?

    Viņš ir labi paēdis un salātveidīgs.

    Tieši tā, bērni...

    (Cukīni)

    Vismaz tas auga dārzā,

    Zina notis "sāls" Un "F".

    (Pupiņas)

    Kā es uzvilku simts kreklus,

    Tas kraukšķēja uz zobiem.

    (Kāposti)

    Liek raudāt visiem apkārtējiem

    Lai gan viņš nav cīnītājs, bet...

    (sīpols)

    Audzinātāja: Puiši, es iesaku visiem piecelties un spēlēt

    Fizminutka « Dārzeņi»

    Viens divi trīs četri, (Ejot uz vietas)

    Bērni mācīja dārzeņus: (lēkšana vietā)

    Sīpoli, redīsi, cukini, (Noliec pa kreisi un pa labi)

    Mārrutki, burkāni, ķiploki (Sasit plaukstas)

    Atkārtojiet 2 reizes

    Audzinātāja: Bērni, kur viņi aug? dārzeņus? (bērnu atbildes)

    Audzinātāja: Puiši, es iesaku jums spēlēt pirkstu spēli.

    “Mēs sasmalcinām un sasmalcinām kāpostus”.

    Mēs sasmalcinām, sasmalcinām, sasmalcinām, sasmalcinām kāpostus,

    Mēs trīs, trīs, trīs, trīs burkāni,

    Mēs sālām kāpostus, sāli, sāli, sāli,

    Sasmalcinām kāpostus, mnem, mnem, mnem.

    Nezinu: Puiši, es ļoti priecājos, ka sakārtoju savu grozu dārzeņus.

    Es vēlos pateikties par jūsu atbildēm un spēlēm. Mani ļoti interesēja un

    Es tagad iešu un pagatavošu kaut ko no dārzeņus.

    Bērni: Ardievu, nezinu.

    (Nezinu atstāj)

    Audzinātāja: Cik lieliski jūs esat! Ko mēs šodien spēlējām? Kas tev patika visvairāk?

    Audzinātāja: Ar mums visiem gāja labi. Paglaudīsim galvas! Labi darīti puiši! Uz redzēšanos!

    Publikācijas par šo tēmu:

    Integratīvo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums vidusskolas grupā “Dārzs dārzs”. Pielietojums “Dārzeņi uz šķīvja” Mērķis: Veicināt dziļu apkārtējās pasaules uztveri, apvienojot vairāku veidu bērnu aktivitātes. Uzdevumi: -paplašināt.

    Vidējās grupas Nr.12 integrētās nodarbības “Brīnumdārzeņi un augļi” kopsavilkums Skolotāja logopēde: Birjukova O. S. MĒRĶIS: Apkopot un sistematizēt.

    Logopēdiskās apakšgrupas nodarbības kopsavilkums vidējā grupā bērniem ar īpašām vajadzībām “Dārzeņi” Logopēdiskās apakšgrupas nodarbības kopsavilkums vidējā grupā. Tēma: “Dārzeņi” Mērķis: nostiprināt zināšanas par dārzeņiem Uzdevumi: Aktivizēt.

    OOD kopsavilkums par runas attīstību vidējā grupā “Dārzeņi” OOD kopsavilkums par runas attīstību vidējā grupā “Dārzeņi” Tēma: “Dārzeņi” Mērķis: sistematizēt bērnu zināšanas par dārzeņiem. Uzdevumi: 1. Nodrošināt.

    Nodarbības kopsavilkums par pieteikšanos vidējā grupā par tēmu “Dārzeņi” Tēma: “Dārzeņi” Mērķis: Nostiprināt zināšanas par dārzeņiem, to audzēšanas vietu, ieguvumiem.